logoclanky.png, 12kB turris-logo.png, 1,7kB
SSL certifikát
NAS

 
cerni.net:
 
   Úvod 
   Funkce serveru 
   Log serveru 
   Stav serveru 
  + Nápověda 

 
Články:
 
   Synology NAS 
   Auta, navigace 
   PROJECT:TURRIS 

 
NAS menu:
 
   Webhosting 
   Fotogalerie 
   Email cerni.net 

Email, nastavení a důvody.

  Původně jsem zamýšlel provozovat email na svém serveru po doménou cerni.net. U emailu však nelze provozovat něco zkušebně, aby mohl být na něho spoleh.

  V dnešní době provozovatelé email serverů umožnuji si založit zdarma spousty emailových účtů i pod vlastní doménou. K tomu přidají úložný prostor v řádech gigabajtů, kalendář, kontakty a také online kancelář. Vše pracuje jako ActiveSync a lze synchronizovat s dalšími zařízeními. V domácích podmínkách by bylo v podstatě nemožné zřídit takovou službu s takovým rozsahem.

  Největší problém je však stabilní vlastní email server, který musí být stabilní a imunní vůči napadání, zahlcování spamem a také zálohován jak proti selhání, tak i pro výpadek napájení.

  Při sečtení plusu a mínusu, vychází jednoznačně výhodnější vytvoření emailů s vlastní doménou u velkých provozovatelů jako je například Google Gmail nebo Microsoft Outlook.com (původní Live Hotmail) než se o to pokoušet na svém serveru.

  To byl důvod proč jsem nakonec změnil původní úmysl vytvoření email server a převedl jsem email doménu na Outlook.com.

  Doplněno 6.2014: Jak to většinou bývá, po čase je vše úplně jinak. Outlook.com již nepodporuje email pod vlastní doménou a také na soukromém serveru lze bez problému provozovat služby dosti podobné ActiveSync. Email tedy plně provozuji ze svého NAS.

® cerni.net | 2015 | ver. 1.4.3